51 / 100

Rusça öğrenmek için birkaç kolay yol vardır ama geliştirmek için en iyi yöntemlerden biride, Rus klasik filmlerini izlemek.

Pek çok önemli şeyi pratik edersiniz: dinleme becerileri, gerçek dünyadaki kelimeler ve kültürel bilgiler. Ama en önemlisi? Pratik yapmak için en keyifli seçenek.
Aşağıdaki Rus filmleri size eğlenceli ve eğlenceli saatler geçirecek. Rus yaşamına geçmişin penceresinden ya da modern bir mercekle modern bakabilirsiniz.

Бриллиантовая рука (Elmas Kol)
Yayımlanma: 1968
Yönetmen: Leonid Gaidai
IMDB Puanı: 8.5
Hikaye: Sıradan bir Sovyet vatandaşı, yurtdışında dinlendirici bir yolculuğa çıktığında yanlışlıkla yasadışı bir mücevher kaçakçılığı operasyonuna yakalanır.

Иван Васильевич меняет профессию (Ivan Vasilievich: Geleceğe Dönüş)
Yayımlanma: 1973
Yönetmen: Leonid Gaidai
IMDB Puanı: 8.4
Hikaye: 20. yüzyıldan kalma basit bir Sovyet bina yöneticisi, 16. yüzyıldan kalma Korkunç Çar IV IV. Ivan’a çok benziyor. Komşusunun bir zaman makinesi yaratana kadar bu gerçeği asla bilmiyordu.

Ирония судьбы (Kader İroni)
Yayımlanma: 1976
Yönetmen: Eldar Ryazanov
IMDB Puanı: 8.3
Hikaye:Zhenya, Yılbaşı Gecesi için arkadaşlarıyla saunaya gider, ancak çok fazla içki içtikten sonra yanlış eve gider. Gerçeği sonunda kendi dairesine vardıktan sonra öğrenir.

Служебный роман (Ofis Romantizm)
Yayımlanma: 1977
Yönetmen: Eldar Ryazanov
IMDB Puanı: 8.4
Hikaye: Utangaç erkek çalışanlardan biri zorba kadın patronuna aşık olduğunda, ofis hayatı ve yaşamı tamamen değişir.

Москва слезам не верит (Moskova Gözyaşlarına İnanmıyor)
Yayınlanma: 1980Rusçanızı
Yönetmen: Vladimir Menshov
IMDB Puanı: 8.1
Hikaye: Film, genç yaşlarından orta yaşlara kadar üç kız arkadaşın, 50 yıl önce Sovyet Rusya’nın başkenti Moskova’da nasıl bir kariyer ve aşk hayatı yaşadıklarını keşfediyor.