62 / 100

Yeni bir dil konuşmak

İş Dünyasında Ayrıcalıklı Olursunuz
Yeni bir dil öğrenmek iş hayatınızda size bir düzine kariyer fırsatı açar. İki veya daha fazla dil konuşmanın iş hayatında başarılı olmanızın altın anahtarıdır.

Değişen dünyada daha fazla şirket, dünyanın dört bir yanında düzinelerce ülkede iş yapıyor, ve en az bir yabancı dil bilen küresel düşünen insanları istihdam ediyorlar. Hatta ülkemizdeki yerel şirketler bile, ikinci bir dil konuşma yeteneğinizi değerlendirip sizi diğer başvuru sahiplerinden ayıracağı ihtimali çok yüksek.

Beyninizi Eğitir ve Güçlendirirsiniz
Yapılan bilimsel çalışmalarda kaç yaşında olursanız olun, yeni bir dil öğrenmenin bilişsel faydalarını göstermiştir. Hafıza geliştirme, daha uzun dikkat süresi ve yaşa bağlı bilişsel gerileme riskinin azalması, iki veya daha fazla dil konuşmanın bilinen olumlu etkilerinden sadece birkaçı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kültürlerarası Dostluklar ve Bağlanıtlar Kurarsınız
Hayatınızda farklı bir kültürden biriyle karşılaştığınızda, o kişinin dilini bilerek deneyimin nasıl zenginleştirilebileceğini fark edersiniz.

Yeni bir dil ile başka bir ülkeden birçok arkadaşınız olur ve onlarla onların dili ile iletişim kurma şansını yakalarsınız. Belki dünyadaki her dili öğrenemez ve her kültür hakkında samimi bir bilgiye sahip olamazsınız ama daha iyi anlamak istediğiniz bir kültür varsa, başlamanın birincil yolu o kültürün dili konuşmayı öğrenmektir.