50 / 100

İnternet ve diğer teknolojilerin dünyayı her geçen yıl daha küçük göstermesiyle, ek dil bilmek daha yaygın hale geliyor. Artık istisna değil. Ve bu hem çocuğunuz hem de etkileşimde bulunduğu insanlar için iyi bir şey. İşte iki dilli olmanın çocuğunuz için sahip olduğu en büyük avantajlardan bazıları.

Birçok kişiye seyahatle ilgili en korkutucu şeylerden biri dil engeli. Dil engelleri , bazı kişilerin yalnızca orada konuştuğu takdirde ziyaret edecekleri uzak yerlere seyahat etmesini engellemiştir.

Artık dünyanın herhangi bir yerine seyahat etmek daha erişilebilir, her şeyin güzel dünyamızı keşfetmesini engellemek utanç verici. Çocuğunuza bir dil öğretmek, bir gün seyahatin sevinçlerini ve diğer kültürleri öğrenmenin göz alıcı deneyimini yaşamalarına yol açabilir.

Bazı çalışmalara göre, ikinci bir dil öğrenmenin faydalarından biri gelişmiş bir hafızadır. Ve şaşırtıcı bir şekilde, bu hem çocuklar hem de yetişkinler için geçerlidir.
Çocuğunuzla ikinci bir dil öğrenmeye çalışırsanız, ilerlerken hafızanızı geliştirirsiniz . Doğrulamak için daha kesin bir araştırmaya ihtiyaç duyulmasına rağmen, bazı çalışmalar ikinci bir dil öğrenmek ile demansı önlemek arasında en azından bir süredir bir bağlantı olduğunu göstermiştir.

Demansı olan yaşlı bir kişiyi tanıyan herkes, durumun ne kadar zor olabileceğini bilir. Ailede demans öyküsü olanlar veya risk altında olduklarını hissedenler başka bir dil eklemeyi düşünebilirler. Bunu bir aile öğrenme projesi haline getirebilirsiniz.

Çocuklar ve hatta bazı yetişkinler bile inanılmaz derecede kendi merkezli olabilirler. Dünyanın kendi etrafında ve dünyanın köşesinde döndüğünü düşünebilirler. Herkesin bir noktada bunun doğru olmadığını öğrenmesi iyidir.

Nesilleri bir araya getirmek, ikinci bir dil öğrenmenin yapabileceği en iyi şeylerden sadece bir tanesidir.

Çocuğunuza başka bir dil öğretmek her ikinize de yepyeni bir dünya açabilir. Unutmayın, bu yeni beceriyi öğrenmek sabır ve bol anlayış gerektirir.